ניקוי מנדפים וארובות

הסבר על ניקוי מנדפים, ארובות וטיפול במערכות סינון
נכון להיום כל בעל עסק שיש בו מטבח תעשייתי (כלומר מסעדות, בתי קפה, פאבים, חדרי אוכל, בתי מלון, מפעלים, אולמות אירועים, קייטרינג וכד') מחוייב לבצע ניקוי של מערכת נידוף העשן (ניקוי מנדפים, ניקוי ארובות וטיפול במערכת הסינון) אחת לשנה או לפי הצורך (יכול להיות גם אחת לשלושה חודשים או אפילו כל חודש – תלוי בסוג הבישולים ובכמות העבודה).
ניקוי מנדפים צריך להתבצע לפי תקן ישראלי 1001/6 והתקן האמריקאי nfpa96.
האכיפה בנושא החלה להיות רצינית יותר לאחר מקרה השריפה בדיזינגוף סנטר, שנגרם מחוסר תחזוקה של מערכת נידוף העשן וממחסור של מערכות כיבוי אש אוטומטיות במקום.

מדוע נדרש וצריך לנקות את מערכת נידוף העשן?
בכל מטבח תעשייתי יש מנדפים הממוקמים מעל אזורי הבישול, הטיגון או האפייה ומטרתם המרכזית היא לשאוב את האדים ו/או העשן העולים במהלך העבודה (כלומר קולט אדים גדול).
אדי הבישול ו/או העשן מכילים שומן רב שבמשך הזמן מצטבר בארובה שמתחברת למנדף (או למנדפים).
השומן הזה יכול להידלק במקרה של שריפה, או במקרה של שימוש בלהבות יכול להיות שיעוף גיץ והוא עלול להדליק את כל הארובה ולגרום לשריפה במסעדה ואף במבנה כולו!

ניקוי מנדפים חשוב גם מבחינה בריאותית והיגיינית, על מנת למנוע מהשומן המצטבר עם הזמן במנדף (שומן קשה ומלוכלך) להתחמם כתוצאה מהבישולים ולטפטף על איזורי הבישול.
בנוסף, ניקוי מנדף וטיפול של כל המערכת יכול לצמצם משמעותית ריחות היוצאים מהמטבח ועלולים להפריע לפעמים למי שגר בסביבה.
ניקוי מנדפים הוא בעצם התחזוקה התקופתית הדרושה, כדי שהמנדפים יוכלו לתפקד ביעילות.

אקו קלין מבצעת עבור לקוחותייה ניקוי מנדפים עפ''י תקן N.F.P.A 96 ו תו.י 1001 חלק 6, אשר מתאימה לדרישות חברות הביטוח, כיבוי אש ומשרד הבריאות.
ניקוי המנדפים מתבצע עפ''י סטנדרטים גבוהים ובשיטות אקולוגיות.
שיטת העבודה: גירוד השומן והמסת השומנים המצטברים במנדף, תעלות, מערכות סינון ובמפוחים.
גימור ברמה הגבוהב ביותר מגיע בעיקר מעבודה במכונת שטיפה בלחץ וחום גבוה, דבר הנותן תוצאות מקסימליותץ
העבודה מתבצעת ללא חריגה מחוקי הבטיחות הנדרשים ובשעות אשר נוחות ללקוח - לרוב בשעות הלילה.


אקו קלין מבצעת עבור לקוחותיה ניקוי ארובות.
תפקיד הארובה לנדף את העשן והריחות.
ניקוי ארובה הוא שלב חשוב מאוד והוא מתבצע באמצעות כלים מיוחדים.
בכך אנו מונעים את הידלקות האש בתעלות ושומרים על הנכס של הלקוח.
ניקוי ארובה מנוקה באותה תדירות של ניקוי מנדף.

הארובה הנה מתקן וותיק ומלווה את בני האדם כבר דורות ומאות, עוד כשאנשים נזקקו לאור באמצעות עששית היא כבר היתה פה.
עם הזמן  היא שינתה צורה כמו כל מתקן אחר לנידוף עשן.
כיום מחויבים כל בעלי העסקים (מסעדות, בתי מלון, בתי קפה, חדרי אוכל בבתי אבות, חדרי אוכל בקיבוצים ובכל מקום בו יש חדר אוכל ציבורי), בין אם קטנים או גדולים, לבצע ניקוי ארובות.

במטבחים תעשייתיים מותקנים לא מעט ארובות לנידוף עשן וריחות הבישול. בתוך כך, בהעדר ניקוי ארובות על ידי בעלי מקצוע, הסכנה אורבת בתוך הארובה ובקצה שלה.

התקנות החדשות הן לבצע ניקוי ארובות בתקופה של חצי שנה עד שנה.
ולמה?! משום שלא כל בעל עסק למזון מבשל בכמות של מטבחים תעשייתיים או אולמות אירועים, הכול תלוי במינון הפעולות והשימוש בארובות לצורך נידוף העשן.
מטבחים אסיאתיים הינם מטבחים בעלי אוכל מבוקש והרבה מאתנו אוהבים לסעוד שם. בתוך המטבחים הללו הלהבות שורקות מעבר למחבתות, הווקים והסירים. על כן ניקוי ארובות במסעדות אסייתיות בהם מקפיצים שם מוקפצים עם לא מעט שמן זקוקות באופן תכוף יותר לבצע ניקוי ארובות ומנדפים.

כאשר אנו נמנעים מניקוי ארובות הן נסתמות, המעברים הופכים להיות צרים והעשן אף יכול ליצור סינרגיה מסוכנת שתגרום לנזקים ואסונות.
כשם שאנחנו דואגים להחליף, לנקות ולתקן אגזוז מעשן ברכב – כך אנו צריכים לנהוג עם ארובות הבישול והחימום, לבצע ניקוי ארובות יסודי על ידי מקצוענים ולגרום לסביבה נוחה לעבודה והחשוב מכל לסביבה בטוחה.
ניקוי ארובות בקריות | ניקוי ארובות בצפון | ניקוי ארובות בחיפה | ניקוי ארובות בגליל | ניקוי מנדפים בקריות | ניקוי מנדפים בצפון | ניקוי מנדפים בגליל | ניקוי מנדפים בחיפה